В Україні продовжується масова мобілізація чоловіків
Територіальний центр кваліфікації (ТЦК) не має можливості мобілізувати осіб з інвалідністю. Однак, якщо такі особи виявляють бажання служити, їх направляють на Воєнно-лікарняну комісію (ВЛК). Після цього комісія здійснює оцінку, чи може конкретна людина виконувати військову службу. Про це заявив начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП Роман Сушка в коментарі "Тelegraf".
За його словами, аналогічна процедура застосовується і до осіб, які за станом здоров'я не підходять для військової служби. Якщо така особа бажає служити, вона повинна написати заяву, інакше вона не може бути призваною. Також, ця процедура використовується у випадку багатодітних військовобов'язаних - їх можна призвати лише за умови, що така особа напише заяву.
"А ще я вимагаю заяви від його (охочого служити – ред.) дружини, бо були випадки, коли через якісь непорозуміння з дружиною, негаразди в сім'ї, чоловік писав заяву на мобілізацію, її закликали, а потім до мене приходила дружина з дітьми та починали вимагати повернути чоловіка назад", - додав Сушко.
Крім цього, уповноважена особа також наголосила на необхідності отримання заяви від дружини особи, яка бажає служити. Причиною цього є випадки, коли через конфлікти або проблеми у сім'ї, чоловік подає заяву на мобілізацію, але потім дружина з дітьми звертається до військових органів і вимагає повернення чоловіка назад.
Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з'явилися нові подробиці, чи буде мобілізація студентів старше 30 років.
Також ми писали, що жінкам можуть заборонити виїзд за кордон.
Нагадуємо, що в Міноборони України повідомили про зміни у процесі мобілізації.