Традиційний перехід на зимовий час в Україні відбудеться 29 жовтня 2023 року. Цього дня всі жителі країни мають встановити годинник на годину тому, що відбувається зазвичай о 4:00 ранку. Це можна зробити наперед увечері, а сучасні гаджети автоматично змінять час.

Питання про скасування переведення годинників в Україні вже неодноразово порушувалося, проте поки що залишається невирішеним. У парламенті депутати висловлювалися проти сезонного переведення годинників, надаючи такі аргументи:

  • Енергетика: переведення годинника має незначний вплив на економію енергії.
  • Безпека: необхідність прибрати "московський" час у східних областях України.
  • Здоров'я: переведення годинника впливає на регулювання біоритмів організму, що може призвести до погіршення концентрації, пам'яті, сну та проблем зі здоров'ям.

У 2021 році пропозиція про скасування переведення годинника не пройшла остаточного розгляду у Верховній Раді, тому українці досі продовжують переходити на зимовий та літній час.

Варто зазначити, що понад 80 країн, як і раніше, практикують переведення годинників, проте вже давно обговорюється можливість скасування цієї традиції.

Історично, переведення годинника було запропоновано вперше в 1784 році з метою економії свічок. В Україні переведення годинників почали проводити з 1981 року, щоб надати більше можливостей для роботи вдень та зменшити використання штучного освітлення.

Організм краще пристосовується до осіннього переведення годинника, через те, що з'являється додаткова година для відпочинку, в той час, як пристосування до весняного переходу може бути більш складним для організму.

Раніше медики назвали найшкідливіший сир: чим він небезпечний.

До цього вчені розкрили секрет довголіття: названо 7 продуктів, які продовжать життя.

Ще ми писали про продукти, які повинні завжди бути присутніми в раціоні: названі найкорисніші каші.