В МОЗ повідомили, які документі потрібні для проходження МСЕК

Якщо у людини є серйозні проблеми зі здоров'ям, які не дають їй працювати взагалі або ж обмежують вибір роботи, людина може звернутися до держави за оформленням інвалідності. Рішення про надання групи інвалідности приймає медико-соціальна експертиза (МСЕК). В МОЗ повідомили, які документи потрібно мати з собою для проходження комісії.

Члени МСЕК приймають рішення щодо того, чи потрібне встановлення інвалідності особі з певними травмами чи захворюваннями.

Звертатися до комісії можуть хворі, що досягли повноліття, потерпілі від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особи з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоровʼя після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів.

Під час звернення до МСЕК вам необхідно мати з собою документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

Також потрібно мати наступні документи:

  • Паспорт або ID картку з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • Військовий квиток (копію) або тимчасове посвідчення (для військовозобов’язаних, призовників);
  • Направлення на МСЕК (форма №088/о);
  • Медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого;
  • Додаткові документи у разі необхідності підтвердження тієї чи іншої причини інвалідності.

На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. МСЕК здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що запрацювали нові правила проходження ВЛК.

Також ми писали, що якими будуть наслідки тотальної перевірки рішень ВЛК.

Нагадуємо, що в МОЗ поділилися змінами в рамках реформи ВЛК.