Ряд українців можуть безплатно отримати медпослуги

Україна може встановити безоплатне лікування у приватних медичних закладах на законодавчому рівні. Тепер така можливість стане доступною лише у закладах, що мають угоду з Національною службою охорони здоров'я. Про це йдеться у законопроєкті, представленому на засіданні робочої групи при Міністерстві охорони здоров’я, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно зі словами голови Асоціації приватних медичних закладів України та члена робочої групи при МОЗ Олени Єщенко, така ініціатива передбачає впровадження тарифів НСЗУ та доплат пацієнтів.

Це означає, що українці зможуть отримати безплатне лікування у будь-яких медичних закладах, включаючи приватні, шляхом тарифів НСЗУ, а витрати забезпечуватимуться державними коштами з програми медичних гарантій. Однак, якщо вартість послуг перевищуватиме тарифи, пацієнт буде зобов'язаний сплатити різницю.

"Ми пропонуємо визначити доплату як суму, яка буде оплачуватися фізичними або юридичними особами, або через добровільне медичне страхування та інші джерела фінансування", - пояснила Олена Єщенко.

Найближчим часом планується розробити ініціативу для внесення змін до закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", щоб потім пропозиція потрапила на розгляд депутатів Верховної Ради.

Нещодавно інформаційний портал "Стіна" розповідав, що українцям докладно пояснили хто може розраховувати на пенсію військових.

Також ми повідомляли, що перераховані усі випадки, коли військовим можуть розраховувати на одноразову грошову допомогу.

Ще "Стіна" розповідала, що у Верховній Раді розповіли про терміни воєнного стану в Україні.